HASÍK – výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva

Ve dnech 8. 11. a 20. 11. 2023 proběhly v ZŠ Raškovice dva cykly preventivně výchovného programu v oblasti požární a civilní ochrany. Zúčastnily se jich tři 2. a dvě 6. třídy, každá v celkovém počtu dvou šedesátiminutových hodin. Cílem tohoto programu je s téměř pedagogickým přístupem vzdělávat v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva přiměřenou formou za přátelské a důvěrné atmosféry přesně vytyčené věkové skupiny dětí. Prostřednictvím dětí je rovněž utvářen informační kanál mezi hasiči a rodiči dětí. V každé hodině s dětmi pracovali dva instruktoři, hasiči z řad Sboru dobrovolných hasičů Krásná – Mohelnice, kteří byli k této práci proškoleni lektory Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a občanského sdružení Citadela Bruntál.

Mgr. Antonín Tulach, instruktor PVČ

Hra na devětkrát NIKDY!

1) NIKDY si nehraj se zápalkami či zapalovačem, které rodiče zapomněli uklidit!

2) NIKDY si nehraj v blízkosti zdrojů otevřeného ohně (sporáky, krby)!

3) NIKDY si nehraj s plynovými nebo elektrickými sporáky!

4) NIKDY si nehraj s dělobuchy a jinou zábavnou pyrotechnikou!

5) NIKDY si nehraj s předměty nebo tekutinami, které neznáš nebo jsou označeny plamínky či lebkou!

6) NIKDY si nehraj s elektrickými dráty od světel nebo elektrickými zásuvkami!

7) NIKDY si nehraj s prskavkami a svíčkami na vánočním stromečku, když jsi sám doma!

8) NIKDY neusínej u rozsvícené stolní lampičky (hrozí převrhnutí a požár)!

9) NIKDY neodcházej ven z domu, aniž bys vypnul elektrické spotřebiče, které jsi používal (televize, počítač, svíčky na stromečku…)!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hasík. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.