Výjezdy jednotky v 1. pololetí 2021

Výjezdy jednotky v 1. pololetí 2021

  1. 2. – technická pomoc – Krásná – po nahlášení události, vyjela jednotka na průzkum. Důvodem výjezdu byl přetopený kotel a majitelé potřebovali pomoc při jeho uhašení. Jednotka byla odvolána během jízdy na místo události.
  1. 2. – technická pomoc – Krásná – Visalaje – jednotka pomocí motorové pily odstranila strom nakloněný nad hlavní cestou a převěšený přes kabel veřejného osvětlení.
  1. 3. – technická pomoc – Krásná, chatoviště nad OÚ – strom nakloněný nad obecní cestou a nad chatou. Jednotka ve spolupráci s HZS Nošovice pomocí navijáku stáhla strom na přilehlou komunikaci a pak provedla jeho rozřezání a odklizení z komunikace.
  1. 5. – nahlášen kouř v lese v Krásné – Obidová. Průzkumem na místě jednotka zjistila špatně ohlášené pálení klestí. Po dohodě s velitelem zásahu z HZS Nošovice došlo k uhašení ohnisek, neboť hrozilo rozfoukání do lesního porostu.
  1. 5. – výjezd k požáru nízkých budov (pergola) v chatovišti u bývalého obecního vodojemu. Jednotka pomáhala ostatním jednotkám s uhašením.
  1. 6. – technická pomoc – po noční bouřce odklízela jednotka strom, který byl vyvrácený přes hlavní cestu v oblasti Krásné – Hlostovic. Strom rozřezali a odklidili z komunikace.
  1. 6. – technická pomoc – spadlý strom přes komunikaci v oblasti Krásné – Řepčonka. Výjezdová jednotka vyvrácený strom rozřezala a odklidila z komunikace.
  1. 6. – technická pomoc – vosy na balkóně bytu v hotelu Visalaje. Členové jednotky hnízdo odstranili a místo vystříkali prostředkem, aby se zbylí jedinci znovu neuhnízdili.

Za výjezdovou jednotku – velitel Jiří Guziur st.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zásahy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.