Zájezd na Slovensko do obce Bziny

Dne 5 a 6.9 2015 se naši občané zúčastnili zájezdu do obce Bziny. Programem zájezdu, byl fotbalový turnaj a soutěž v požárním útoku. Fotbalového utkání se zúčastnily čtyři týmy: dva týmy domácích, tým z polských Wilkowic a náš tým z Krásné. Skončili jsme na čtvrtém místě.

DSC04791

V neděli se uskutečnila soutěž v netradičním  požárním útoku. Soutěž proběhla ve dvou kolech a zúčastnilo se jí jedenáct družstev, z toho 2x ženy, 1x muži 35+ a jeden mezinárodní tým mužů, který se skládal ze tří Slováků, dva Poláci, dva Češi. Požární útok byl postaven netradičním způsobem. Soutěžící si před startem vylosovali své pozice, jen strojník byl předem určen. (Ano – podobnost s naší soutěží O pohár starosty SDH Krásná-Mohelnice není náhodná. Bziny byly naší inspirací …) Náčiní bylo uloženo ve vozíku, na základně stál nenastartovaný stroj. Po startu soutěžící přenášeli na nosítkách zraněného na určené místo, pak se vraceli zpět k vozíku. Tam se každý chopil svého vylosovaného náčiní a boj o sekundy mohl začít. Měli jsme sestaveny dva týmy mužů a jedno družstvo žen. Muži skončili na úžasném prvním a druhém místě a naše děvčata na druhém místě.